Офіційний сайт Федорівської сільської ради Пологівського району Запорізької області

Розділи

Календар

« Грудень 2023 »
Пн   4 11 18 25
Вт   5 12 19 26
Ср   6 13 20 27
Чт   7 14 21 28
Пт 1 8 15 22 29
Сб 2 9 16 23 30
Нд 3 10 17 24 31

Пошук

Оголошення

ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ЩОДО ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ, РЕОРГАНІЗАЦІЇ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ НА ТЕРИТОРІЇ ФЕДОРІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ


УКРАЇНА

ФЕДОРІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ПОЛОГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
восьмого скликання
десята сесія
РІШЕННЯ

21 жовтня 2021року №93
с.Федорівка

Про стратегічні цілі розвитку освіти Федорівської сільської ради на 2021-2022 роки, перспективної, оптимальної, спроможної мережі закладів загальної середньої освіти територіальної громади

Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», з метою розвитку освіти та оптимізації закладів загальної середньої освіти територіальної громади Федорівська сільська рада
ВИРІШИВ:

1.Провести громадське обговорення стратегічних цілей розвитку освіти Федорівської сільської ради на 2021-2022 роки, перспективної, оптимальної, спроможної мережі закладів загальної середньої освіти територіальної громади (Інформаційне повідомлення додається).

2. У зв’язку з дією постанови Кабінету Міністрів України “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” від 09 грудня 2020 р. № 1236 (зі змінами) та забороною масових зібрань, пропозиції та зауваження обговорення приймаються у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою с.Федорівка, вул. Шкільна, 47, кабінет відділу освіти, молоді, спорту, культури та туризму.

3.Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором.

4.Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Федорівської сільської ради.

5. Загальну координацію за виконанням рішення покласти на начальника відділу освіти, молоді, спорту, культури та туризму ДІГТЯР Т.Г.

Сільський голова В. ЧЕРНОУС

Додаток
до рішення сільської ради
від 21.10.2021 року №93

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ЩОДО ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ, РЕОРГАНІЗАЦІЇ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ НА ТЕРИТОРІЇ ФЕДОРІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

1.Найменування організатора громадського обговорення: Федорівська сільська рада.
2.Мета: врахування думки жителів Федорівської громади щодо перейменування ЗЗСО.
Запрошуємо вас долучитися до громадського обговорення Плану реалізації стратегічних цілей розвитку освіти Федорівської сільської ради на 2021-2022 роки, перспективної, оптимальної, спроможної мережі закладів загальної середньої освіти Федорівської сільської ради на 2021-2022 роки.

Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» не вживаються терміни «І ступінь» чи «І-ІІ», «І-ІІІ ступені». Натомість Закон містить терміни «початкова школа», «гімназія», «ліцей». Зокрема Стаття 32 про «Утворення, реорганізація, ліквідація та перепрофілювання закладу загальної середньої освіти» говорить:
1. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).
2. Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.
Рішення про утворення комунальних початкових шкіл, гімназій як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу), приймають районні, міські, сільські, селищні ради.
Рішення про утворення початкової школи як структурного підрозділу у складі гімназії, його реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймає (приймають) засновник (засновники) такого закладу освіти.
Під час утворення закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний враховувати вимоги ліцензійних умов провадження освітньої діяльності у сфері загальної середньої освіти.
У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.
Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення плану.
Стаття 35. Типи закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти:
1. Здобуття повної загальної середньої освіти на певному рівні забезпечують:
початкова школа, що забезпечує здобуття початкової освіти;
гімназія, що забезпечує здобуття базової середньої освіти;
ліцей, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти.
Згідно Конституції України (ст. 143) :
• Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.
• Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 26) «Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради». Закон України «Про освіту» набрав чинності 28 вересня 2017 року. Згідно з підпунктом 13 пункту 3 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону переоформлення установчих документів закладів освіти з метою приведення їх у відповідність із Законом здійснюється протягом п'яти років з дня набрання чинності Законом. Відповідно до пункту 5 цього ж розділу Закону засновникам закладів освіти рекомендовано протягом п’яти років привести установчі документи закладів освіти у відповідність із Законом. Таким чином установчі документи, зокрема статути закладів загальної середньої освіти, мають бути переоформлені до 28 вересня 2022 року.
Станом на сьогодні на території Федоріської сільської ради функціонують 2 ЗЗСО, з них: 2 школи І-ІІІ ступенів. Розрахункова наповнюваність класів визначається з урахуванням кількості населення та щільності його проживання і є основною складовою у розрахунку субвенції з державного бюджету, яка передбачена на заробітну плату педагогічних працівників.
Вартість утримання одного учня в КУ «Новоселівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів» Федорівської сільської ради становить біля 39 тисяч грн. на рік.
Кількість учнів на одного вчителя складає 4 дитини. Кількість учнів, що здобувають освіту на усіх рівнях, складає 74 учня. Значна видаткова частина бюджету Федорівської громади використовується на забезпечення надання освітніх послуг. Школи з нижчою фактичною наповнюваністю класів у порівнянні з розрахунковою є найбільш затратними комунальними установами (у перерахунку на одного учня). За критерієм спроможності освітньої мережі, у порівнянні 1-4 класи, 5-9 класи та 10-11 класи, саме в старшій школі індекс спроможності є найнижчим. Розпорядник коштів (фінансовий відділ Федорівської сільської ради), керуючись пунктом 28 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого КМУ від 28.02.2002 №228, встановлює, що витрати повинні бути приведені у відповідність з бюджетними асигнуваннями.
Створення об'єднаної громади надало жителям наших сіл широкі можливості для формування своєї унікальної та ефективної системи управління освітньою сферою, яка в кінцевому рахунку допоможе підвищити якість освітніх послуг і заощадити кошти громади.
Заходи з оптимізації шкільної мережі планується провести з метою створення єдиного освітнього простору, раціонального та ефективного використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб учнів та вихованців. Дія прийнятого рішення поширюватиметься на учнів та їх батьків.
Отже, можливими варіантами вирішення питання щодо перспективного планування спроможної освітньої мережі на території Федорівської сільської ради пропонуються на розгляд та громадське обговорення за наступним планом:
1.Внести зміни до назв ЗЗСО Федорівської громади наступним чином:
- КУ «Новоселівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів» Федорівської сільської ради перейменувати у гімназію шляхом реорганізації;
- КУ«Федорівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів» Федорівської сільської ради перейменувати у ліцей.

2.У зв’язку з дією постанови Кабінету Міністрів України “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” від 09 грудня 2020 р. № 1236 (зі змінами) та забороною масових зібрань, пропозиції та зауваження обговорення приймаються у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою с.Федорівка, вул. Шкільна, 47, кабінет відділу освіти, молоді, спорту, культури та туризму.

Також, передбачається проведення публічних обговорень на базі ЗЗСО з дотриманням протиепідемічних заходів безпеки у формі:
• конференцій, форумів, громадських слухань, засідань за круглим столом, зборів, зустрічей з громадськістю за окремим планом, поданим керівниками закладів.
До участі в обговоренні запрошуються всі мешканці Федорівської сільської ради
3.Відповідальна за проведення громадського обговорення визначено начальника відділу освіти, молоді, спорту, культури та туризму ДІГТЯР Тетяну Григорівну, контактний телефон 0965749234.

4.Свої зауваження та пропозиції просимо подавати до 01 квітня 2022 року на поштову адресу: 70627, село Федорівка, вулиця Шкільна, будинок 47, Пологівського району, та на електронну адресу: fedorivkaosvita@gmail.com
5.Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Федорівської сільської ради.

Начальник відділу освіти, молоді,
спорту, культури та туризму ДІГТЯР Тетяна

РС 93.doc

Вівторок, 26 Жовтня 2021 16:21 | Переглядів: 1351